Czym zajmuje się implantologia

Na czym polega leczenie implantologiczne i kiedy się je stosuje

Leczenie implantologiczne jest przysłowiową "ostatnią deską ratunku", dla tych pacjentów, którym nie udało się uratować zęba w leczeniu endodontycznym albo został on w inny sposób utracony.

W przeciwieństwie do innych opcji uzupełniania braków w uzębieniu, implantologia zastępuje nie tylko koronę, ale również korzeń zęba. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na bardziej naturalny efekt estetyczny (pacjent nie ma w ustach metalowych drucików ani akrylowych imitacji podniebienia), ale także zapewnia lepsze zachowanie tkanki wyrostka zębodołowego. W trakcie gryzienia implant obciąża kość podobnie jak naturalny ząb, dzięki czemu kość nie zanika.

Wszczep czyli inaczej implant dentystyczny jest umieszczany na stałe w kości pacjenta, a na nim osadzana jest korona protetyczna. Taki sposób zamocowania jest wygodny dla pacjenta i nie wymaga opracowania sąsiednich zębów.  Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że implant nie tylko tkwi w kości, ale staje się jej częścią na skutek procesu osseointegracji.

Współcześnie, producenci implantów wykorzystują postęp techniczny oraz innowacje, aby stworzyć unikalne implanty zębowe  z udokumentowanymi  wynikami estetycznymi. Stosowane przez nas implanty są lekkie, wytrzymałe i wykonane z biokompatybilnego tytanu - najczęściej stosowanego w implantologii materiału.  Implanty są testowane klinicznie w bardzo szczegółowych i dogłębnych badaniach. 

Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo w naszej klinice implantologicznej:

 

Ul. Legnicka 2
25-328 Kielce

Praktyka Dentystyczna i Chirurgiczna
tel. +48 41 341 72 40
tel. +48 41 341 72 41
e-mail: wizyta@profident.pl