Dlaczego warto stosować implanty

Korzyści z leczenia implantologicznego oraz alternatywne metody leczenia.

 

Każdy kto stracił jeden lub kilka zębów rozumie jak krępujący jest taki defekt oraz jak duży wpływ może mieć na nasze życie. Osoby z brakami w uzębieniu często wstydzą sie uśmiechać, jeść czy nawet mówić w towarzystwie innych. Powoduje to świadome wycofanie się z życia towarzyskiego i utratę pewności siebie.

Ponadto utrata jednego lub kilku zębów wpływa na zdolność do przeżuwania pokarmu oraz na nawyki żywieniowe, a niejednokrotnie powoduje także problemy z wymową. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, iż ubytki powodują także utratę kości.

Kiedy nastąpi utrata zęba kość żuchwy (lub szczęki) w miejscu ubytku zaczyna się kurczyć (lub dochodzi do atrofii) i staje się krucha, z powodu bezczynności. Utrata zęba wpływa nie tylko na Twój uśmiech, ale również na owal twarzy. Niepełne uzębienie sprawia, iż twarz wydaje się przedwcześnie postarzała.

implantolog kielce

Alternatywne metody uzupełniania braków 

Korony, mosty oraz protezy rozwiązują na krótką metę problem brakujących zębów, jednak nie zapobiegają utracie kości. Protetyka z wykorzystaniem koron i mostów wymaga zeszlifowania zdrowych zębów i tym samym, narażenia ich na większe ryzyko próchnicy oraz utraty zęba. Mosty nie zapobiegają utracie kości. Protezy całkowite stają się z czasem niestabilne co powoduje problemy z jedzeniem i mówieniem, ponieważ kość szczęki/żuchwy kurczy się. Przy zastosowaniu implantów dentystycznych zdrowe zęby nie są narażane.

 

Zalety wynikające z użycia implantów dentystycznych

Punktzapewniają pełną funkcjonalność naturalnego zęba przy mówieniu oraz jedzeniu

Punktzatrzymują utratę kości

Punktutrzymują młodzieńczy wygląd

Punktprzywracają naturalny uśmiech

 kielce implanty

Implanty zębowe, podobnie jak naturalne zęby, stymulują szczękę i blokują utratę kości. Wiodące organizacje dentystyczne uznają implanty stomatologiczne za standard opieki w przypadkach utraty zębów. W naszej klinice implantologicznej w Kielcach już od lat specjalizujemy się w stosowaniu implantów zębowych. Jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz prowadzimy szkolenia implantologiczne dla innych lekarzy.

 

Szczegółowe informacje o leczeniu można uzyskać w naszej klinice w Kielcach:

Ul. Legnicka 2
25-328 Kielce

Praktyka Dentystyczna i Chirurgiczna
tel. +48 41 341 72 40
tel. +48 41 341 72 41
e-mail: wizyta@profident.pl

Powrót