Krok po kroku

Kolejne etapy leczenia z wykorzystaniem programu SimPlant.

 

Krok _1

Krok 1 - Konsultacja


Dentysta wraz z pacjentem podejmuje decyzję o zabiegu implantologicznym. Leczenie rozpoczyna się od zebrania dokładnego wywiadu oraz wykonania tomografii komputerowej.

Krok _2

 

Krok _3

Krok 2 - Tomografia komputerowa


Wykonując klasyczną tomografię komputerową czy za pomocą aparatów z wiązką stożkową lekarz otrzymuje wszystkie parametry potrzebne do precyzyjnego zaplanowania zabiegu implantologicznego. Dlatego warto zapoznać się z protokołem wykonywania tego badania. Skanowanie protezy tymczasowej pozwala dzięki oprogramowaniu SimPlant zaplanować odbudowę protetyczną. W tym celu pacjent wykonuje badanie tomograficzne z założoną protezą tymczasową. W tej chwili większość szpitali posiada tomografię komputerową. SimPlant jest kompatybilny ze wszystkimi typami tomografii komputerowej.

Krok _4

Krok 3 - Segmentacja

Po wykonaniu badania, dane nagrane na płytę CD lekarz wysyła do miejsca gdzie za pomocą programu SimPlant Master dokonuje się segmentacji plików* (konwersja do formatu akceptowanego przez program SimPlant Planner, który posiada implantolog). Pliki, które pozwolą zaplanować leczenie implantologiczne w programie 3D i zamówić szablon chirurgiczny odsyłane są po konwersji do lekarza jeszcze tego samego dnia drogą mailową, kurierem (nagrane na CD) lub udostępnione przez serwis Simplant.pl. Ale... jeśli interesuje Cię przygotowanie plików z tomografii do formatu, który akceptuje SimPlant Planner powinieneś mieć SimPlant Pro.
* Usługa segmentacji plików (konwersja) jest usługą płatną (Więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu 41 341 72 30)

 

 

 

Krok _5

Krok 4 - Planowanie

Planowanie leczenia implantologicznego i zamawianie szablonów chirurgicznych.
Chirurg za pomocą programu SimPlant planuje rozmieszczenie implantów i zamawia szablon SurgiGuide w Materialise.
Sprawdź jakie możliwości planowania oferuje Ci program SimPlant.

Krok _6

Krok 5 - Zabieg

Zabieg z użyciem szablonu gwarantuje przewidywalne wyniki leczenia i bardzo dobry efekt kosmetyczny pracy protetycznej.

 
Krok _7

Rezultat
UŚMIECH

Powrót