Rodzina Simplant

Dostępne oprogramowanie z serii SimPlant.

Firma Materialise opracowała różne programy wspomagające implantologa na poszczególnych etapach pracy od utworzenia obrazu trójwymiarowego do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego.  Przekonaj się, ile korzyści możesz odnieść stosując w swojej praktyce programy z rodziny SimPlant.

 

SimPlant Planner+

 

Program Planner+ stworzono w jednym celu: ma on pomagać implantologom odnaleźć optymalne umiejscowienie implantu, z jednoczesnym osiągnięciem najlepszych rezultatów estetycznych. Program SimPlant Planner+ przeznaczony jest dla chirurga, który ceni sobie wygodę otrzymywania uporządkowanych skanów 3D pacjenta bezpośrednio do gabinetu. Partnerem w tej procedurze jest program SimPlant Master, który po przetworzeniu danych ze zdjęć tomograficznych albo ze skanów wykonanych w technologii stożkowej (conebeam) do plików 3D, gotowy jest do zaplanowania leczenia.

 

Najważniejsze zalety programu SimPlant Planner+:

PunktŁatwe tworzenie implantu w programie

PunktRozległa biblioteka implantów

PunktWizualizację przebiegu nerwów

PunktTworzenie transparentnych obrazów 3D w celu ustalenia położenia nerwu w stosunku do planowanego umiejscowienia implantów

PunktŁatwa ocena gęstości kości

PunktPrawdziwe planowanie trójwymiarowe, obejmujące realistyczne implanty i przekroje kości

PunktZamówienie szablonów chirurgicznych SurgiGuide umożliwiających przeprowadzenie zabiegu z niezwykłą dokładnością do ułamka milimetra

PunktWszystkie pliki możesz teraz pokazać innym, używając w tym celu przeglądarki SimPlant View.

 

Korzystając z programu SimPlant Planner+ uzyskujesz dobrej jakości obraz 3D, przedstawiający budowę anatomiczną pacjenta (na rycinie oznaczono kolorem białym) i skany elementów (na lewej rycinie zaznaczone na zielono i fioletowo). Twoim zadaniem jest znalezienie najlepszego położenia implantów, mając na uwadze przebieg nerwu. SimPlant zawiera różnorodne narzędzia, które mają ułatwić odnalezienie właściwego umiejscowienia implantu.

 

SimPlant Go

SimPlant Go to proste w obsłudze oprogramowanie, które pozwala łatwe i bezproblemowe zaplanowanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów implantologicznych. SimPlant Go sam prowadzi użytkownika przez trzystopniowy proces skanowania, planowania a następnie uzyskania odpowiedniego szablonu chirurgicznego. Jest to połączenie nowoczesnego oprogramowania oraz precyzyjnych szablonów stereolitografcznych. Oprogramowanie SimPlant Go daje nieograniczone możliwości, zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących implantologów.

 

Proces skanowania - Tomografia komputerowa
Uniwersalne rozwiązanie kompatybilne z popularnymi tomografami komputerowymi.

Proces planowania

PunktDokładny i przewidywalny zabieg implantacji
PunktIntuicyjny trzystopniowy protokół
PunktBiblioteka implantów uwzględniająca wiodące systemy implantologiczne
PunktZoptymalizowany proces planowania w oparciu o informacje protetyczne

Zabieg

PunktSzablony chirurgiczne - dokładnie odzwierciedlenie wirtualnego planowania oraz anatomicznych uwarunkowań pacjenta
PunktZoptymalizowany pod kątem częściowego jak i pełnego bezzębia
PunktWydajny oraz komfortowy zabieg chirurgiczny
PunktSzablony wsparte na kości, tkankach miękkich oraz zębach

 

 

 

SimPlant Pro

 

Używając programu SimPlant Planner+ potrzebujesz obsługi przez SimPlant Master, który ze skanów TK tworzy trójwymiarowe obrazy anatomiczne. Jeśli zdecydujesz się na zakup programu SimPlant PRO możesz zmniejszyć koszty przetwarzając dane samodzielnie i samemu tworząc obrazy 3D!

 

Najważniejsze zalety programu SimPlant PRO:

PunktOdczytuje dane pochodzące z różnego rodzaju tomografów i tomografów typu conebeam

PunktPozwala na utworzenie wysokiej jakości obrazu 3D przedstawiającego budowę anatomiczną pacjenta, bez zakłóceń i artefaktów

PunktUmożliwia planowanie operacji, w taki sam sposób, jak mogą to robić inni użytkownicy programu SimPlant Planner+

 

Przeglądarka SimPlant View

 

Nowa przeglądarka SimPlant View,  jest znacznie bardziej przyjazna użytkownikowi i umożliwia ocenę planu leczenia. Przeglądarka SimPlant VIEW jest pierwszą na świecie interaktywną przeglądarką 3D, która pozwala na komunikację w zakresie planu leczenia między wszystkimi członkami zespołu - lekarzami, laboratorium protetycznym i pacjentem. Poprawa komunikacji wpływa na jakość leczenia, a dzięki temu przekłada się na lepsze rezultaty końcowe.

Ponadto, SimPlant VIEW to bezpłatna przeglądarka rozpowszechniana wśród osób, z którymi się komunikujesz. Może być zainstalowana na każdym komputerze PC. SimPlant VIEW jest oprogramowaniem przyjaznym użytkownikowi, oferuje interaktywny obraz 3D, funkcje zoomu, różne ustawienia kontrastu, narzędzia pomiaru kątów, odległości i wiele innych. W celu stworzenia plików do oglądania, należy uaktywnić opcję VIEW, za co uiszcza się jednorazową opłatę.

 

Najważniejsze zalety programu SimPlant View

PunktUmożliwia lepszą komunikację z laboratorium protetycznym oraz z pacjentem

PunktPowszechnie dostępna i bezpłatna

PunktMożesz wyświetlić plan leczenia na ekranie w sali zabiegowej, bez konieczności instalowania w szpitalu licencjonowanej wersji SimPlant

PunktMożesz poprosić protetyka o przeglądnięcie Twojego planu leczenia, bez konieczności instalowania na jego komputerze licencjonowanej wersji programu SimPlant

PunktRozwijane menu ułatwia wybranie planowanych implantów.

PunktMożliwość uwidocznienia kości znajdującej się za implantem, ze względu na fakt, że implanty mogą być wykonane jako przezroczyste, bądź też jako nieprzezierne. Pozwala to na jeszcze lepsze poznanie budowy anatomicznej pacjenta.

PunktMożliwość nawigacji na plikach sma.

SimPlant View, jak sama nazwa wskazuje, jest po prostu przeglądarką. Jeśli chcesz stworzyć własne pliki do oglądania, opracować plan leczenia albo zamówić szablony SurgiGuide, rozpocznij pracę z programem SimPlant Planner+.

 

 

Powrót