Digital Dentistry

Stomatologia cyfrowa - Wykorzystanie technik cyfrowych w implantologii

 


Brak _terminu


 Zainteresowanych prosimy o kontakt: szkolenia@profident.pl

Program

 

1. Definicja Cad/Cam; rys historyczny  (Cerec, Planmeca, 3Shape i inne), ograniczenia systemów zamkniętych, opłaty licencyjne. Kupiłeś Cerec i co dalej? Zatrudnisz technika czy nim będziesz? Ile doba ma godzin? Ekonomia frezowania CNC dla małych praktyk.

2. Koncepcja: ja projektuje kształty, poziomy zenitów zębów, położenie brzegów siecznych, okluzję  a Ty wykonujesz. Otwarte pliki, funkcja „dopasuj do zaprojektowanego kształtu” . 

3. Darmowe oprogramowanie wiele potrafi.  Definicja mesh-a, pliki .stl, .obj. Wprowadzenie do Meshmixer. Podstawowe funkcje, biblioteka zębów. Przesuwanie i łączenie obiektów, importowanie plików. Zapis sceny i eksport obiektów. Domykanie mesha. Zaznaczanie i optymalizacja granic.

4. Przygotowywanie mesha do drukowania. Model builder za darmo. Przycinanie mesha z wygładzaniem krawędzi i przekształcanie skórki w obiekt 3d drukowalny.

5. Narzędzia rzeźbiarskie

6. Twój pierwszy waxup: ćwiczenia na komputerach. Offset zgryzowy: dlaczego jest niezbędny by korona czy onlay pasowała w okluzji. Mirroring obiektów.

7. Mam waxup i co mogę z tym zrobić? Wprowadzenie do Print technique. Droga od Stamp technique do Print  technique. Zastosowanie transparentnego silikonu. Metoda bezpośrednia i pośrednia. Pojęcie Bonded Esthetic Functional Prototype i jego rola w rekonstrukcji uzębienia. Zamiana kompozytu na cerkonowe monolity.

8. Skanowanie. Metoda wewnątrzustna i skaner stacjonarny do modeli i wycisków. Porównanie rozwiązań. Wady i zalety. Prezentacja obydwu metod.  Porównanie czasu skanowania wycisku od momentu pobrania do pliku .stl oraz skanowania wewnątrzustnego od startu do pliku .stl  Skanowanie tripple tray na Shining DS._EX

9. Drukowanie jest proste. Prezentacja Form 2. Żywice, tanki, materiały eksploatacyjne. Oprogramowanie PreForm, program ProService Plan, koszty wydruku, czas wydruku. Wydrukowałem i co dalej? Oczyszczanie wydruku w alkoholu, suszenie, pokrycie izaolatorem, produkcja klucza silikonowego.

10. Czym jest DSD i dlaczego warto pojechać do Lubonia albo Krakowa. Krótkie    wprowadzenie do projektowania uśmiechu. Wowday i mockup. Proces przebudowy uśmiechu z użyciem Print Technique.

11. Akwizycja DSD wybranego uczestnika kursu. Wowday drugiego dnia. Sesja fotograficzna i prezentacja mockup-u motywacyjnego

12. Ortodoncja nakładkowa. Wprowadzenie do segmentacji zębów.

13. Guide chirurgiczne. Prezentacja DDS Pro i Implant Studio. 

14. Ćwiczenia na komputerach DDS Pro. Od DICOM przez import .stl, projektowanie implantu i szablonu. Obróbka szablonu w Meshmixer, dodawanie elementów i napisów.

 

 


Terminy:

 

Nowe terminy już wkrótce !

 


Kontakt/Rejestracja:

 

Informacje dotyczące szkolenia można uzyskać:

Punktpod adresem email szkolenia@profident.pl 

Punkttelefonicznine pod nr.: 41 341 72 36. 

 

 

Powrót